top of page
  • Barbara Tesařová

Permanentní make-up ke štěstí

Když máte alopecii universalis, vypadají vám nejen vlasy, ale i chlupy. Pak vám třeba něco doroste, ale většinou to nevede k růstu všeho hned, proto je permanentní make-up fajn pomocník. Příspěvek o tetování obočí už tu byl. To si nemohu vynachválit, protože kreslit ho každý den byl fakt opruz. Teď jsem se po nějaké době odhodlala i k permanentní make-upu očních linek a nechápu, jak jsem bez toho mohla žít.

 

Že jsem milovník tetování obecně, už asi víte. Ale asi bych do toho šla i bez toho, že bych měla na těle plno obrázků.


Už jsem psala, že umělé řasy mě úplně nezaujaly, i když mnoho žen s alopecií volí tuto metodu a jsou spokojené. Velkým hitem poslední doby byly magnetické řasy, které se nalepí na linku vytvořenou speciální tužkou na oči. To jsem chtěla docela vyzkoušet, ale nakonec to nějak nedopadlo. Popravdě nějaké řasy mám, ale aby se daly pořádně namalovat a nějak to vypadalo, o tom se nedá mluvit.


Malovala jsem si tedy linky, díky kterým si lidé většinou ani nevšimli, že řasy nemám. Mám v tom už docela skill, natočila jsem o tom i jedno video na Instagram.


Poslední roky, co nechodím do kanceláře, se ale maluji málo a vždycky mi trochu vadilo, že díky svým obřím očím ráno vypadám natekle jak po flámu. Dlouho jsem obdivovala práci mé kamarádky Kristýny Demartini, která dělá úplně božské linky. No a pak to konečně klaplo a my se domluvily.


Kristýna byla dokonce tak úžasná, že mi linky udělala jakožto alopetičce zdarma. Nebudu lhát, ani tetování na hlavě nebylo horší. Ale po prvním narušení kůže mi dala umrtvující mastičku, což bylo mnohem snesitelnější. Určitě se ani nemusíte bát, že se vám něco stane s okem, linka se tetuje v úrovni řas, tedy ne přímo u oka. Hlavní je si vybrat opravdu zkušenou tatérku, přeci jen je to citlivé místo.Na začátku je linka velmi intenzivní a oči máte lehce nateklé, je to i trochu nepříjemné, cítíte pnutí, jak se tvoří strupy při hojení. Může to i lehce pálit. Po zhruba týdnu už se mi strupy vyloupaly a pak je linka tenčí a decentnější. Kristýna dělá i takový stín, takže to opravdu vypadá moc hezky a já jsem velmi spokojená. Brzy půjdu ještě na korekci.


Samozřejmě každý máme trochu jiný typ kůže, někomu to může chytnout lépe, někomu hůře, zkušená tatérka by měla vědět a poradit.

350 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Obočí dělá obličej

Být bez vlasů ještě tak nějak jde, ale když nemáte obočí, jako kdybyste ztratili obličej. V dnešní době už si s tím umíme poradit.

Comments


bottom of page