top of page
  • Barbara Tesařová

Obočí dělá obličej

To je bohužel pravda. Být bez vlasů ještě tak nějak jde, ale když nemáte obočí, jako kdybyste ztratili obličej. Ale naštěstí v dnešní době už si s tím umíme poradit.

 

Asi rok, co jsem přišla o vlasy a chlupy, jsem si obočí poctivě každý den malovala. Pak ale jde člověk cvičit, nedej bože do bazénu a obočí je pryč. Když jsem tedy jela do Norska, chtěla jsem nějaké permanentní řešení. V té době nebyl žádný microblading, nebo teprve začínal. Takže jsem šla na klasický permanentní makeup. Když se na to podívám zpátky, byla to fakt blbost. Měla jsem šíleně úzký to obočí, ještě nebyly žádný barvy pomalu, takže bylo takový divně šedivý. No ale aspoň něco! Mělo vydržet zhruba 3-4 roky, po třech letech opravdu začalo blednout, ale mám ho tam až doteď (skoro 7 let). Bolelo to, samozřejmě, jako každý jiný tetování, i když vám to pomažou takovou umrtvovací vodičkou.

Po těch třech letech jsem tedy začala zjišťovat, co mohu dělat dál, aby to obočí vypadalo i trochu víc lidsky a tenkrát měl microblading velký boom. Našla jsem si jeden salón, paní byla moc milá, opravdu precizně si to naměřila, čímž jsme zjistily, že to je trošku mimo to původní natetované obočí, ale co se dalo dělat. Samozřejmě ten microblading, když nemáte vlastní obočí, je poznat. Když tam máte aspoň nějaké chloupky, vypadá to mnohem přirozeněji. Ale pořád je to stokrát lepší než klasický permanentní makeup. Bolelo to taky jako čert a to trochu jinak, protože vám to jakoby vyřezávají do kůže a pak tam vpouští pigment.


U obojího se nejdřív nelekejte, protože první dva týdny to je strašně tmavý, než vypadnou stroupky a ten pigment se víc vpije do kůže.


Když mi teď začaly růst trochu vlasy i nějaké chloupky, tak se vyklubalo i obočí, samozřejmě totálně mimo obočí namalované. Hurá. Takže momentálně čekám, až přestanu kojit, protože tetování a podobné věci byste neměly absolvovat, když jste těhotné nebo kojíte. A pak zkusím s kamarádkou, která se permanentnímu makeupu i microbladingu věnuje, vymyslet, jak to nějak vylepšit. Kdybyste měli zájem, určitě ji doporučuji, dělá i hrozně skvělou věc a tou je tetování bradavek po mastektomii – Kristýna Demartini. A nově tetuje obočí také Blanka z e-shopu nahlave.cz!


Pak jsem ještě na Instagramu viděla, že se dají pořídit předtištěná obočí, funguje to na principu tetovaček z časopisů a žvýkaček, takže si klidně každý den můžete udělat jiné obočí. Docela dobrá vychytávka, ale myslím, že ten microblading je lepší dlouhodobé řešení.


Už mi i doporučovali permanentní makeup očních linek, a i když mám tři tetování a dvakrát tetované obočí, tak na tohle nemám koule. :) Ale docela dlouho mi trvalo, než jsem našla linky, které opravdu vydrží celý den, mají správnou barvu a dobře se nanášejí. Používám Maybelline Lasting Drama Gel Eyeliner hnědé a jsem moc spokojená!


Některé ženy si lepí umělé řasy, měla jsem to jednou na své svatbě a bylo to šílený, vypadalo to skvěle, ale děsně mi to vadilo. Člověk si na to určitě zvykne, ale linky mi asi stačí.

278 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page