top of page
  • Barbara Tesařová

Lepení paruk

Bojíte se pořídit si paruku, protože by vám nemusela sedět a někde by vám spadla? Vůbec nemusíte. V dnešní době jsou i na tohle skvělé vychytávky! Pojďme si o nich něco říct.

 

Lepicí pásky nejen na papír

Dlouhou dobu jsem nosila paruku jen tak, staženou pásky, aby mi dobře sedla. A ano, párkrát se mi stalo při zběsilých tanečních kreacích, že spadla. No a co! :) Nicméně jsem tomu stejně chtěla předejít, zvlášť když jsem ještě závodně tancovala. Kamarádky známá byla kadeřnice a dala jí pro mě zbytek oboustranné lepicí pásky na paruky. No to byl najednou zlatý grál!


Pak jsem zjistila, že takových pásek je nepřeberné množství a koupíte je přímo v obchodech s parukami ale i v e-shopech s různých vlasovým zbožím. Já osobně kombinuji buď klasickou oboustrannou lepicí pásku (tedy je stejně jako obyčejná páska na kolečku a vy odstřihujete), nebo gelovými lepicími pásky, které jsou už předpřipravené v takových menších páskách. Dnes už se prodávají i různé typy jako Ultra Hold, Lace Front, Natural Hold atd.


Všechny jsou naprosto diskrétní a skvěle drží pro jakoukoliv příležitost. Stačí do Googlu dát lepicí páska na paruky. Jediný problém může být, když v místech, kde se většinou paruky lepí, tedy lace front nebo naopak boky v „pejzech“, máte stále vlasy, a tak si je možná trošku vytrháte.

Lepidla na paruky

Přiznám se, že s těmi nemám žádné zkušenosti. Tak nějak jsem se toho vždycky bála na sebe patlat lepidlo. Jsou to vlastně takové bezbarvé gely, které nanesete na hlavu a paruku pak nandáte a přilepíte. Přijde mi ale trochu nepraktické, že to pak musíte dávat z hlavy nějakým odstraňovačem.


Wig grip/head band

Lidé, co mají ještě vlasy používají třeba takovou silonovou čepičku, kterou si dají přes vlasy a na tu až paruku. Lépe tedy sedí a neklouže po zbývajících vlasech.


Na Instagramu jsem ještě viděla skvělou věc, kterou jsem zatím u nás neobjevila. Jmenuje se to wig grip nebo head band a je to vlastně taková tlustá čelenka, kterou si obmotáte kolem hlavy a která má gelové pásky, na kterých paruka skvěle drží.

Zdroj: www.headcovers.com


399 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Obočí dělá obličej

Být bez vlasů ještě tak nějak jde, ale když nemáte obočí, jako kdybyste ztratili obličej. V dnešní době už si s tím umíme poradit.

Comments


bottom of page