top of page
  • Barbara Tesařová

Salon MagDAlena: Lidé s alopecií potřebují paruku na několik let, musí být kvalitní

Vlásenkářka pražského Salonu MagDAlena Elena Dobroslavina si se mnou povídala o parukách a vlasových doplňcích.

 

Jak jste začala s výrobou paruk?

Paruky vyráběla moje maminka a teta a já jsem automaticky pokračovala, protože to byla věc, kterou jsem vídala od dětství a bavila mě. Naučit se to dá, zvlášť když jsem měla tak dobré učitelky v rodině. Vlásenkářek mám nyní více a všechny jsem zaučila sama.


K vlásenkářství patří samozřejmě i kadeřnické služby, protože paruka i tupé se musí

doupravit, někde zastřihnout, přečesat podle přání klientky, protože si neodnesete paruku tak, jak ji máme vystavenou na stojánku.

Salon Magdalena výroba paruk

Jak se paruka na míru z pravých vlasů vyrábí?

Je několik způsobů výroby. My se zaměřujeme na poutkování, kdy miniaturním háčkem vlas po vlásku vážeme uzlíky. Je to velmi titěrná a časově náročná práce. Ne každý má k této práci předpoklady, musíte mít hodně trpělivosti a dobré oči. U nás na jedné paruce pracuje hned několik odbornic. Jsme tak schopné vyrobit paruku za dva týdny. Na jeden výrobek je potřeba vlasů z několika culíků.


Paruky vyrábíme z evropských a především českých vlasů. Vykupujeme si je sami, a často vlasy stříháme přímo u nás v salonu. Mít paruku či tupé z pravých vlasů je to

nejpřirozenější, a tomu odpovídá i konečná cena paruky. Cena evropských vlasů je

nejdražší. Musím, i podle slov našich klientek, ale říci, že je to pak dokonalý výrobek.


Jaké paruky a tupé u vás lidé pořídí?

Paruky z pravých vlasů vyrábíme na objednávku, něco málo máme na prodejně. Pak máme samozřejmě syntetické paruky.


Syntetické paruky odebíráme od dodavatele v Německu, kterého si vybírám sama, aby kvalita byla co nejvyšší. Podle mě jsou nejlepší umělé paruky jen v krátké verzi, u dlouhých paruk se hodně cuchají konečky a péče je náročná, ty vůbec nedoporučuji, a proto je u mě na prodejně ani nenajdete. Pokud chcete dlouhé vlasy, tak je určitě lepší pořídit si paruku z pravých vlasů. Nejvíce se u nás prodávají tupé, vlasové integrace. V salonu sama vidím, že přibývá lidí, kterým spíše řídnou vlasy, než vlasy ztratí úplně, proto jsou tupé jsou tak oblíbené, dotváří celý účes.

Salon Magdalena výroba paruk

Jak probíhá výroba paruky na míru?

Přijde klientka, vybereme čepičku, ve které se bude cítit komfortně, máme různé možnosti. Pak společně vybíráme vlasy – vybereme strukturu, délku, barvu vlasu. Klientka si na ně může sáhnout, aby jí na dotek vyhovovaly. Následuje samotná výroba. Na paruku potřebujeme vlasy zhruba ze čtyř až šesti hlav, protože z každého culíku je potřeba nejprve vyčesat všechny krátké vlasy. Opravdu to nefunguje tak, že vám kamarádka daruje svoje vlasy a bude z toho paruka.


Paruky zhotovujete i pro nadaci Pramen pomoci, jak jste se ke společné práci dostali?

Jsme kvalitní a velmi rychlý výrobce, nikdo tady v republice nezvládne vyrábět kvalitní paruky na míru tak rychle jako my. Paruka pro malé děti musí být opravdu nejlepší kvality, na kterou rodiny nemocných dětí většinou finančně nedosáhnou. Pramen pomoci vznikl právě proto, aby pomohl dát rodině dohromady potřebnou částku na zaplacení. S jeho zakladatelkou jsme v úzkém kontaktu. Oni sledují, jak kvalitní paruka vyrábí a s krátkým příběhem pak oslovují dárce. Za šest let spolupráce se nám povedlo udělat, často i opakovaně, šťastnými více jak šedesát holčiček, malých slečen, dospělých žen a tři kluky. Je to výborná spolupráce, která dává naději i těm, kteří si paruku či tupé nemohou finančně dovolit.

Salon Magdalena výroba paruk

Na co by si měl člověk při výběru paruky dát pozor?

Často v salonu vídáme velmi nekvalitní výrobky, se kterými klientky přicházejí pro radu, co s nimi. Stále je u nás dost výrobců, kteří se kvalitou nezabývají. Hodně paruk je pak z levných čínských vlasů nebo z různých internetových nabídek. Někomu poslouží i tyto levné varianty, na krátkou dobu. Samozřejmě záleží, kolik chcete investovat. Pokud nechcete investovat mnoho, tak koupíte levnější paruky a musíte počítat s tím, že je budete muset často obměňovat. Když investujete více peněz za paruku na míru, tak vám vydrží opravdu dlouho. Chápu, že lidé s alopecií potřebují paruky po čase obměňovat a nejsou to malé finance. Proto spolupracujeme s nadačním fondem Pramen pomoci, který dokáže finančně odlehčit, tuto možnost nabízíme hned při konzultaci všem našim zákazníkům.


Jak se o vlasový výrobek správně starat, aby vydržel dlouho?

Mám klientky, které nosí tupé dva až tři roky, ale i takové, které je mají osm až deset let. S parukami je to samozřejmě trochu jiné, hodně často je potřeba doplnit vlasy v zadní části, kde jsou paruky nejvíce namáhané, hlavně od límců. Je to jako s každou jinou věcí denní potřeby. Když se o ni dobře staráte, může vám vydržet hodně dlouho.

70 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page