• Barbara Tesařová

Nový zázračný lék na alopecii?

Určitě jste ty zprávy už slyšeli, proběhlo to všemi médii i různými sociálními kanály. FDA tedy americký Ústav pro kontrolu léčiv schválil Olumiant (baricitinib) jako lék na alopecii areatu. Sice je to skvělá zpráva, ale o úplnou spásu bohužel nejde. Jeho účinnost se ve studii prokázala jen zhruba u 40 % zúčastněných.

 

Píše se o zázraku, ale já si myslím, že to bude jen jeden z mnoha. Již teď se některé formy léčby těší úspěšnosti u nějakého procenta lidí, bohužel přesné výsledky v ČR natož světově nejsou dohledatelné. Po delším užívání byl skoro 100% návrat ochlupení u těch, kterým zabral, ale 40 % je v celkovém měřítku docela málo, a ještě musíme brát v úvahu, že jde pouze o alopecii areatu. Tedy ne universalis, totalis nebo androgenní alopecii.

gif

Všechny média o tom nadšeně píšou, ale lék byl zatím schválen k léčbě pouze v USA, kdy dorazí k nám nebo jestli se o tom vůbec uvažuje jsem bohužel nikde nedohledala. Lék je původně pro pacienty s revmatoidní artritidou a používal se také při léčbě covidu. Nicméně má také dost ne úplně skvělých vedlejších účinků.


Chtěla bych být poslem dobrých zpráv, ale zatím mi celý humbuk kolem toho přijde nadnesený. Být občanem Spojených států, tak vyrážím za svým doktorem, ale jak to bude u nás v ČR a jestli to bude vůbec v dohledné době, je opravdu ve hvězdách.

13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

V této nemocnici jsem dohromady strávila několik týdnů a s jejich péčí jsem spokojená. Doporučuji vám navštívit Centrum zdravých vlasů.

Shrnutí mé léčby alopecie za poslední roky.

Již jsem tu ve své cestě s alopecií několik možných způsobů léčby zmínila, ale ještě jsou další. Pojďme si to shrnout.