top of page
  • Barbara Tesařová

Doktoři youtubery

Influencerem dneska může být opravdu každý, ale když tím někomu pomáháte a děláte něco pro lidi, je to rozhodně prospěšná práce. Na YouTube najdete dva super kanály o alopecii, tak je začněte hned sledovat!

 

Jako prvního bych ráda zmínila našeho českého lékaře, se kterým mám osobní zkušenost z vinohradské nemocnice. Jde o MUDr. PharmDr. Athanasios Stefanis, který se na YouTube přezdívá Dr. Alop. Jak napovídá jméno, není to rodilý Čech, a tedy jeho čeština může být trochu kostrbatá, ale opravdu se snaží a dobře vysvětluje. Kvalita videí není nejlepší, ale musíme zamhouřit oko, protože to dělá ve svém volném čase. Zatím má jen několik videí, ale já doufám, že bude pokračovat, protože těchto odborných informací je v českých kuloárech opravdu málo.

Dále zabrousíme do vod anglicky mluvících videí, jde o Donovan Medical. Na tomto kanále najdete podstatně více videí, ale pozor poznatky a léčba se mohou u nás a v Kanadě lišit. Základ je ale pořád stejný, alopecie, která nás trápí.


Samozřejmě když dáte vyhledávat „alopecia“ na YouTube najdete ještě spoustu dalších i odborných videí, většinou v angličtině. Mě se ale zamlouvají tyto dva kanály asi nejvíce, proto je zmiňuji.


Z těchto odborných vod bych ještě chtěla zmínit, že vedoucí Centra zdravých vlasů ve vinohradské nemocnici Doc. MUDr. Monika Arenbergerová, Ph.D. je velmi aktivní na svém instagramovém profilu a také sdílí informace týkající se alopecie.


Máte tip ještě na nějaké zajímavé účty nebo videa? Napište mi do komentářů nebo do chatu, ráda se na ně podívám!

349 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Vinohradská nemocnice

V této nemocnici jsem dohromady strávila několik týdnů a s jejich péčí jsem spokojená. Doporučuji vám navštívit Centrum zdravých vlasů.

Koho s alopecií sledovat?

Kam na Instagramu a Facebooku zamířit pro obsah o vypadávání vlasů.

Comments


bottom of page