top of page
  • Barbara Tesařová

Co bych uvítala, abych věděla, když mi začala alopecie?

Všichni, kdo se potýkají s alopecií teď, mají obrovskou výhodu – internet. Já jsem úplně na začátku takové štěstí neměla. A rozhodně bych nějaké cenné rady uvítala.

 

Když mi začaly vypadávat první kolečka vlasů, tak se mi třeba ani nezdálo o tom, že by mi někdy mohlo vypadat vše. Jakože slyšet od doktorů třeba nějaký varování, že se to může stát by nebylo úplně od věci. Hlavně byl rok 2004, já byla v pubertě a na internetu nebylo 100 stránek k jednomu tématu. Něco jako alopecie se určitě na těch pár webech neobjevovalo.


Pak mi o zhruba deset let později vypadalo všechno, Facebook se v ČR rozjížděl a že budou sociálním médiím vládnout influenceři by předpověděl málo kdo. No, a to by se zrovna sakra hodilo vědět něco víc o parukách. Rozdíly mezi vlasy, nejen syntetickými a pravými, ale i rozdíly mezi kvalitou pravých vlasů. I o nadačních fondech jsem se dozvěděla spíš tak omylem.

A co mi teda extra chybělo byly vůbec rady, jak mýt paruku a starat se o ní. Dneska se na to plno influencerek zaměřuje, ale předtím nada. Ani v tom obchodě s parukama toho moc neřekli, dostala jsem sice nějaké krátké povídání, které ve světle dalších zkušeností bylo vlastně na dvě věci.


Pořád jsem se taky upínala k tomu, že lepší jsou paruky z pravých vlasů, ale dneska skoro nejde poznat rozdíl a člověk tolik nepláče kvůli ceně. Taky jsem si kdysi dávno tak nějak naivně říkala, že paruka vydrží několik let. Hm, při každodenním nošení tak rok, dva max.

Co mi chybí doteď jsou ucelené informace, možnosti léčby, informace o prodejcích paruk, péči o paruku, o nadačních fondech atd. na jednom místě. Jsou různé stránky, spíše zahraniční, někteří lékaři mají Youtube nebo jiná sociální média, ale sdílejí jen několik informaci k alopecii. Je to samozřejmě dané i tím, že různá léčba zabírá jinak u různých lidí, několik soukromých klinik nabízí léčbu, která se zaměřuje pouze na jejich produkty atd. Prostě nic nestranného a nezaujatého. Byly snahy udělat takovou stránku na Facebooku, a i přes entusiasmus jejích tvůrců teď spíše stagnuje. Internet je přehlcen informacemi, ale úplně ne o alopecii.


Tak snad vám aspoň trochu pomáhá můj blog se nějak zorientovat a zjistit základní informace.
148 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Známí lidé s alopecií

Myslíte si, že vypadávání vlasů postihuje jen nás smrtelníky a celebrity jsou nedosažitelné? Nenechte se zmást.

Oleje nejsou jen na smažení!

Oleje jsou skvělá přírodní možnost podpory růstu vlasů. Jaké to jsou?

Je alopecie dědičná?

Vždycky se vás doktor zeptá, jestli má alopecii někdo v rodině. U nás nikdo jiný nemá. Ale jinde se to děje.

Comments


bottom of page