top of page
 • Barbara Tesařová

12 důvodů, proč nemít děti

Dlouho tu nebylo nic o dětech, a protože už mám dvouletýho, tak do toho můžu kecat, že jo. Projdeme si všechny ty super věci, co na mateřství všechny tak milujeme.

 

Takové malichernosti, jakože vás malé miminko (zvláště kluk) počůrá na přebalováku, vůbec nezahrnuju. Dávám jen highlights výchovy.


 1. Dítě je nemocný zásadně před dovolenou, nebo když má být delší dobu u babičky a vy si chcete odpočinout. Samozřejmě nemoc chytnete taky, a i když ono má jen rýmičku, vy máte příšerný moribundus.

 2. Dítě nikdy nespí, když chcete, aby spalo. Např. potřebujete nutně udělat nějakou práci, uklidit, v klidu uvařit, nebo si prostě jen odpočinout a satáně se rozhodne, že dneska probdí celý den, aby večer bylo na zabití, než ho s řevem udoláte v posteli příšerně brzo, takže vám bude strašit ráno od 4. Před spaním je navíc zásadně nejvytíženější a nemůže ukončit jakoukoliv činnost.

 3. Těšíte se, že začne chodit a za rok litujete, že chodí. Chodí totiž všude jinde, než vy chcete, pořád.

 4. Těšíte se, že začne mluvit a za rok litujete, že mluví. Říká pořád ne, na všechno a myslí to smrtelně vážně, nebo opakuje slova, který nejsou moc hezký, nebo se ptá na stejnou otázku milionkrát dokola.

 5. Ani nebudu začínat o učení na nočník. „Honzo, nechceš čůrat? Támhle je nočník.“ „NE!“ ... za minutu je počůraná podlaha. Díky!

 6. „Ohlík,“ dožaduje se dítě rohlíku. Dáte mu ho, namažete na žádost lučinou a přidáte šunku. Za pět minut po sežrání šunky a lučiny se rohlíkem láduje pes.

 7. Přes všechny snahy o zdravý životní styl chce jen sladký a rohlíky. Ani jedno nemáte doma.

 8. Dítě neslyší žádné důležité informace. Nikdy.

 9. Děti jsou příšerně konzervativní. Jakmile změníte cokoliv, je zle. Nový boty? Nechci. Kraťasy v létě po dlouhých kalhotách v zimě? Ses zbláznila. Ke snídani něco jinýho než banán? Chci do babyboxu.

 10. Největší záchvěvy lásky ze strany dítěte jsou zásadně, když jste na záchodě nebo se snažíte vysprchovat, případně na chvíli sednout. To samé platí o hraní si s čímkoliv, potřebují vaši asistenci jen, když chcete chvilku klidu.

 11. Táta je ve všem lepší a cool, ale koho voláte, když se v noci probudíte, abyste ji nenechali vyspat? MÁMU.

 12. Jakmile dosáhnou na kliku, zamykejte. Všude a všechno.


332 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Miminka nespí celou noc

Všude na vás číhají rady o tom, jak by mělo dítě spát celou noc a vy jste zoufalí, protože to vaše nespí? Nebojte, je to normální.

bottom of page